Страницы

Позакласні заходи з правознавста

Конкурс кращих знавців права «Король чи королева права?»

В рамках Всеукраїнського тижня права, відповідно до плану роботи, було проведено серед учнів 9-11 класів правознавчу гру «Король чи королева права?».
У конкурсі прийняло участь 7 учнів: Левонович О., Аркуша А., Попкова В., Мойса Р., Таранін В., Мотринець Р., Антощук І.
Конкурсна програма містила два етапи: тестування (рівень правових знань згідно з програмою учнів 9 класу) та захист міні-програм «Що я хочу змінити в своєму селі?». Більшість дітей говорили про ремонт доріг, забезпечення магазинами чи продуктовими кіосками, відкриття місця, де б могла збиратись молодь.
Для об’єктивності головою журі обрали педагога-організатора Щурову Є. С.
За підсумками всіх етапів конкурсу перемогу та звання «Кращий знавець права» отримала учениця 11 класу Антощук Ілона.
#тижденьправа #правовагра #правалюдини #правадитини






Правознавча гра «Viber квест»

В рамках Всеукраїнського тижня права учні нашої школи прийняли участь у правознавчі грі «Viber квест». За першість змагались три команди:
«Демократи» учні 9 класу;
«Республіканці» учні 10 клас;
«Гідність» учні 11 класу.
За правильністю виконання завдання слідкувало журі.
Діти отримували завдання на гаджети, виконували та відправляли назад. Трішки підвів інтернет, але команди змогли дійти до кінця. Задля справедливості всі завдання були рівня 9 класу.
Перемогу у правознавчій грі отримали учні 11 класу (команда «Гідність»), які найперші прийшли до кінця. По завершенню квесту, всі учні були нагородженні грамотами.





10 грудня Міжнародний день прав людини

ПРАВА ЛЮДИНИ ПОНАД УСЕ!!!🇺🇦

10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.

Сьогодні Україна, як і весь світ, зіштовхнулася із особливою жорстокістю та неповагою до прав людини. Окупація Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим, порушення прав людини цією державою на тимчасово окупованій території України АР Крим, агресія Російської Федерації на сході України, численні терористичні акти та військові конфлікти по всьому світу свідчать про неспроможність як окремих держав, так і світової спільноти забезпечити на належному рівні захист прав людини і основоположних свобод.

Тому як ніколи суспільство має згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення сприятливих та безпечних умов життя в усьому світі.

У цей День учні та вчителі нашої школи приєднались до відзначення Дня прав людини та провели в своїх класах виховні години, тренінги, дискусії.

Хочемо побажати всім нам розуму і мудрості. Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх по відношенню до наших ближніх!

Слідуючи принципам поваги та активної громадянської позиції ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.

ПРАВА ЛЮДИНИ ПОНАД УСЕ! #правалюдини #правалюдинипонадусе #тижденьправа #тижденьправа2019 #правадитини




Всеукраїнський тиждень права 2019-2020 рр.

В Україні щороку, починаючи з 2008, проводиться Всеукраїнський тиждень права з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини.

Головні завдання Тижня – показати важливість правової освіти українців, виховувати в них повагу до закону та прав людини, залучити до участі в цікавих правових заходах.

Відтоді кожного року Кабінет Міністрів України до 1 жовтня розробляє та затверджує план заходів, які міністерства, центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська міські державні адміністрації будуть проводити впродовж Тижня.

 Всеукраїнський тиждень права – це:

– уроки про права людини;

– конкурси, мистецькі виставки, кіноклуби, медіатеки;

– публічні дискусії та конференції;

– правові конкурси, ігри, змагання.

Цього року Всеукраїнський тиждень права пройде вдесяте. У нього навіть буде свій символ – парасолька, яка захищає та об’єднує зусилля усіх задля утвердження прав людини.

Тиждень права цього року пройде з 9 по 13 грудня 2019 року.
Наша школа долучається до Всеукраїнського тижня права та працюватиме за визначеним планом.

9 грудня учні 9-11 класів прийняли участь в дискусії, присвяченій Міжнародному дню боротьби з корупцією. #правалюдини #тижденьправа #тижденьправа2019 #міжнароднийденьборотьбизкорупцією





Урок-дискусія "Всесвітній День Гідності та Свободи"

21 листопада 2019 року учні 9 класу взяли участь у заході «Всесвітній День Гідності та свободи», який започаткували Команда EdCamp Ukraine і Global Dignity Day: Ukraine. Подія відбувається під патронатом Міністерства освіти і науки України. Також ініціативу підтримують офіс Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, фундація Тоні Блера Generation Global, проект 1+1 і Наталії Мосейчук "Право на освіту", Перший міжнародний портал вебінарів, спільнота Усесвітнього економічного форуму Global Shapers.
Всі матеріали, розробки уроку-дискусії були надані командою EdCamp Ukraine  🇺🇦 
Це вже вчетверте до державного свята Дня Гідності та Свободи 21 листопада Україна долучиться до Всесвітнього Дня Гідності, у якому за 3 роки взяли участь понад 50 000 учасниць і учасників із 500 закладів освіти. Ще у жодній країні Європи історії про гідність не збирали стільки людей одразу! #деньгідності #всесвітнійденьгідності #gdignityukraine #gdignityukraine #globaldignity #edcamp #edcampukraine







Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Учні 9 класу цього року долучаються до Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля».
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня  у регіонах України в рамках загальнонаціональної акції “16 днів проти насильства” проводяться  різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок , тощо.
Ця акція була започаткована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. У цей період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 25 листопада – Міжнародний день ООН з викоренення насильства щодо жінок, що присвячений сестрам Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухильо у Домініканській Республіці у 1960 році; 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня –річниця інциденту в Монреалі, коли 14 жінок – студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”, 9 грудня – міжнародний день боротьби з корупцією, 10 грудня – Міжнародний день прав людини; 10 грудня – День прав людини, коли уряди країн-членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини “на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків”, підписавши Загальну декларацію прав людини.

Класна година. Міжнародний день толерантності

Міжнародний день толерантності (терпимості) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.

    У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

    Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

    В 1996 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день терпимості, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість. 


Учні 10 класу взяли участь в тренінговому занятті «Я толерантна особистість», де мали можливість визначати риси толерантної людини, розв’язувати ситуації. 










Позакласна робота. "Євровікторина"
Учні 11 класу взяли участь у Всеукраїнській євровікторині, яка проводилась по 18 квітня 2019 року з ініціативи «Euroquiz.org.ua - Бути разом!» та отримали в подарунок мапу «Країни Європейського союзу»🇺🇦🇪🇺🇪🇺🇪🇺 #євровікторина #euroquiz #euroquiz2019 #євровікторина2019

Практичне заняття. "Критичне мислення"
Сьогодні учні 11 класу в рамках курсу «Людина і світ» взяли участь в практикумі «Критичне мислення». Критичне мислення — це необхідна навичка і життєво важливий ресурс сучасної людини. Навички критичного мислення дають змогу не потонути в інформаційній лавині, не піддатися маніпуляціям, допомагають приймати зважені рішення та відстоювати їх. Критичне мислення допомагає в пошуку нових шляхів вирішення проблем. Розвиток критичного мислення є важливим як для дітей, так і для дорослих, бо у світі, де має місце інформаційна війна, важливо вміти розпізнавати інформацію, аналізувати джерела і мотиви, приймати зважені рішення. В період розвитку інформаційних технологій цінується вміння професійного пошуку необхідної інформації, здатність її проаналізувати, оцінити та застосувати. (Авторський практикум кандидата психологічних наук Прахової С. А. на базі КДПУ за ініціативи викладачів історичного факультету Тарасов А. В. та Печеніна Н.А.)


 "Знайди енергію"
Відповідно до основних завдань освіти сталого розвитку необхідна постійна увага формуванню усталених соціально-відповідальних, екологічних та гуманістично-орієнтованих моделей поведінки. Проблема енергозбереження набагато глибша, ніж може здатися на перший погляд. Діти мають розуміти, що економія енергії дозволить знизити забруднення навколишнього середовища; навчитися раціонального використання ресурсів, розв’язання актуальних проблем повсякденного життя, а це надзвичайно важливо як для України, так і для усієї планети.
З метою виховання цивілізованого споживача, екологічної культури, почуття відповідальності за бережливе використання природних багатств країни та світу, учні 10 класу в рамках курсу «Громадянська освіта» взяли участь в квесті «Знайди енергію». Було представлено 7 локацій із завданнями: сучасні методи енергозбереження, енергозберігаюча техніка, як правильно економити енергію. На фото учні 10 класу: Мотринець Р., Гладуш Н., Медведєва О.
Практичне заняття. Ігровий суд
Учні 9 класу в рамках навчального предмету «Основи правознавства» (Практичне заняття. Ігровий суд) перейняли на себе обов`язки прокурора, судді, адвоката, потерпілого, підсудного, секретаря та свідків🇺🇦Дякую, учням 9 класу, за чудовий урок🇺🇦Навчаємося на практиці

Виховна година. "Стоп! Підлітковий булінг"
Сьогодні в рамках курсу «Людина і світ» ( «Конфлікти», «Соціум») учні 11 класу закріпили знання з актуальної теми сьогодння «Булінг», прийнявши участь в тренінговому заняті «Стоп! Підлітковий булінг».
Позакласний захід з правознавства. "Виборча ситема"
03 квітня 2019 року відбулись вибори Президента України (І. Мазепа та П. Орлик)🇺🇦В рамках освітньої програми «Правознавство. Профіль» та курсу «Людина і світ» - тема: «Вибори. Види виборів. Виборчий процес, учні 11 класу взяли на себе функції виборчої комісії. Мета заходу - поглибити та узагальнити знання про виборчий процес на практиці. Старшокласники пройшли всі етапи роботи виборчої комісії: від призначення, написання присяги, отримання печатки, списки виборців, бюлетенів до написання протоколів, виборчого процесу та підрахунку голосів🇺🇦Практичні завдання є досить актуальними у нас час. Саме завдяки практиці ми навчаємося. Дякуємо адміністрації школи в особі Валентини Іванівни, яка допомогла в організації та виконала функції голови територіального округу 🇺🇦🇺🇦🇺🇦#школа
Круглий стіл "Молодь і дозвілля в Девладівській ОТГ"
22 березня в рамках курсу «Громадянська освіта» та «Правознавство»- Конституційне право «Місцеве самоврядування» учні 10-11 класів взяли участь у дискусії про облаштування дозвілля в Девладівській ОТГ. Наші учні раціонально, обґрунтовано підходили до вибору центру та виду розваг👩🏼‍🏫Наше майбутнє у руках молоді.



Немає коментарів:

Дописати коментар