Позакласні заходи з історії

Виховна година.  Революція Гідності
Боротьба українських громадян за свої права, яка одержала назву "Євромайдан", а згодом Революція Гідності, була наймасштабнішою подією в новітній історії України і логічним продовженням обстоювання прав людини та громадянина.
21 листопада 2013 року півтори тисячі людей вийшли на площу в знак протесту проти того, що проросійський президент Віктор Янукович відмовився підписувати документ, до якого держава йшла роками: угоду про асоційоване членство України в Європейському Союзі. Вночі 30 листопада на вулиці продовжували залишатися кілька сотень активістів, переважно студентів. Їх жорстоко розігнала поліція, в відповідь на що 1 грудня в центр Києва з’їхалися сотні тисяч людей. Міліцейське свавілля скликало людей, обурених корупцією, узурпацією влади, політикою русифікації та зближення з Росією.



День пам’яті жертв Голодомору цьогоріч вшановують 23 листопада. День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, - це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств - соціально-економічних підвалин української нації. 
Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття. Нині в Україні Голодомор 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. За даними останніх соціологічних опитувань, 77% українців вважають цю трагедію геноцидом. У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.  Зі 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні на міждержавному рівні, крім України, визнають 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.

Виховний захід для учнів 9-11 класів «Символ Голодомору». Старшокласники виготовили стін-газету та картини «Символ Голодомору», які були представлені на загальношкільній виставці. 









Стін-газета "День визволення села"
Цей день в історії.
23 листопада 1943 року було звільнено село Мар‘є-Дмитрівка від нацистських загарбників. В братській могилі с. Мар‘є-Дмитрівка покоїться 117 героїв-визволителів краю🇺🇦
Звільнення нашого краю від німецьких загарбників відбувалося у запеклих боях з вересня 1943 по березень 1944 року. Кровопролитні бої точились і на території Софіївського району, повне звільнення якого тісно пов’язане із взяттям у ворога колишнього хутора Високого.
Софіївка знаходилася у смузі наступу 46-ої армії. Протягом листопада і першої половини грудня частини армії під командуванням генерал-лейтенанта Глаголєва просунулись на 60 км на захід від Дніпра. Шоста Орловська Червонопрапорна стрілецька дивізія під командуванням генерал-майора Гречаного оволоділа північною частиною Софіївки, східною – 353 Дніпродзержинська стрілецька дивізія, а 195-а стрілецька дивізія під командуванням полковника Сучкова 1 лютого 1944 року вигнала німців з південної частини Софіївки.

Отак звільнялись села: 25 жовтня – Володимирівка, Ордо-Василівка; 2 листопада – Олександро-Білівка; 3 листопада – Нова Зоря, Андріївка, Криничувате, Южне, Ганно-Миколаївка, Олександрівка, Перше Травня, Сергіївка; 18 листопада – Любимівка, Братське; 23 листопада – Червоне Поле, Кринички, Мар’є-Дмитрівка; 25 листопада – Запорізьке, Менжинка.
Стін- газета «Визволення с. Мар‘є-Дмитрівки». На фото учні 9-10 класів.
Ми пам’ятаємо нашу історію. Не забуваємо

Виховна година "Пам`ять Бабиного Яру"
Пам’ятай свою історію.
29 вересня 2019 року в Україні та світі відзначають 78-мі роковини страшної трагедії, яка відбулася у Бабиному Яру. Бабин Яр став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян. Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, було знищено більше 30 тисяч євреїв. Усього за роки нацистської окупації Києва (1941-1943 рр.), за різними джерелами, було знищено близько 100000 осіб Ця подія є однією з найтемніших сторінок історії України. Та про неї потрібно пам’ятати, адже саме так ми зможемо вшанувати пам’ять мільйонів жертв Голокосту.

Молоде покоління повинно знати трагічні сторінки історії для того, щоб ці страшні трагедії не повторилися більше ніколи.
Виховна година «Бабин Яр: без права на забуття». 26 вересня 2019 р.

Стін-газета "Вшанування жертв Чорнобильської катастрофи"
Пам’ятай свою історію. Минає 33 роки від дня трагедії. Саме 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці пролунав потужний вибух. Світ став свідком однієї із найжахливіших катастроф в історії людства – аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Ця подія змінила життя сотень тисяч сімей. За різними даними, від 600 до 800 тисяч осіб зі всього СРСР брали участь у ліквідації наслідків на ЧАЕС. Від 4 000 до 10 000 осіб загинуло. Понад 70 тисяч стали інвалідами. Під радіоактивне випромінювання потрапило 1,9 млн людей в Україні. Поширення реактивного матеріалу було настільки масштабним, що радіоактивні дощі випали по всій Європі.
Зупинити активне виверження радіоактивних речовин зі зруйнованого реактора вдалося лише ціною героїзму тисяч ліквідаторів. Країна сьогодні згадує цих відважних людей. Наша школа вшанувала пам`ять хвилиною мовчання 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦стін-газету виготовили учні 10 класу. На фото: Мотринець Р., Медведєва О., Гладуш Н., Яковенко В.

Виховна година. "Вшанування героїв АТО (ООС) м. Кривий Ріг"
13 квітня 2014 року виконуючий обов`язків Президента України, Голова Верховної Ради Украіни О. Турчинов видав Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України". Вже 5 років на території Донецької та Луганської областей йдуть бойові дії. 30 квітня 2018 році о 14:00 антитерористична операція на території Донецької та Луганської областей змінилася на операцію Об’єднаних сил (ООС). Моніторингова місія ООН з прав людини заявила, що внаслідок збройного конфлікту на Сході України з квітня 2014 року до кінця 2018 року загинули від 12 тисяч 800 до 13 тисяч людей. Чотири тисячі загиблих були військовослужбовцями української армії. Не має слів, щоб передати скорботу за загиблими захисниками України 😢😭Вшануємо пам`ять загиблих воїнів АТО та Небесної сотні. Слава Україні!!!🇺🇦Героям слава!🇺🇦Учні 8 класу. Хвилина мовчання за загиблими воїнами🇺🇦м. Кривий Ріг. Стела загиблим воїнам АТО та героям «Небесної сотні».

Стін-газета "День космонавтики"
12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики — пам'ятну дату, присвячену першому польоту людини в космос. Це особливий день — день тріумфу науки і всіх тих, хто сьогодні трудиться в космічній галузі. 12 квітня 1961 року громадянин Радянського Союзу старший лейтенант Ю. А. Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі , відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Політ, що тривав всього 108 хвилин, став потужним проривом в освоєнні космосу. Коли вже за часів незалежної України постало питання про політ українця на борту американського космічного корабля, Каденюк написав заяву про бажання взяти участь у конкурсі. З 19 листопада по 5 грудня 1997 року Каденюк здійснив політ на американському транспортному космічному кораблі "Колумбія" місії STS-87. У космосі українець та його колеги проводили експерименти спільного українсько-американського дослідження з трьома видами рослин: ріпою, соєю і мохом. Зокрема, вони вивчали, як стан невагомості впливає на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка тощо.
"У космосі найбільше вражає такий чинник космічного польоту як невагомість. Вражає сам космос і весь Всесвіт.» 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦учні 10 класу: Яковенко Владислав та Медведєва Олена стін-газета до Дня космонавтики

Цей день в історії "80-та річниця проголошення Карпатської України"
Пам’ятай свою історію. 15 березня 1939 року було проголошено незалежність Карпатської України 🇺🇦Цього року відзначається 80-річчя з дня проголошення незалежності 🇺🇦учні 10 класу


Виховна година "Голокост. Ми пам`ятаємо"
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Учні нашої школи приєднались до вшанування пам`яті жертв Голокосту. 🇺🇦🇺🇦🇺🇦






Усний журнал "Пам`ять Героїв Крут"
Пам’ятай свою історію. Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року. Це пам'ятна, однак трагічна для України подія – 5-годинний бій між російською армією та українськими студентами. На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих…
Це слова з вірша Павла Тичини "Пам'яті тридцяти". Вони присвячені молодим українцям, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Бою, який обріс легендами. І, попри поразку, став праобразом мужності та відваги для українського народу.



Немає коментарів:

Дописати коментар